♥ Taylor Lautner Fan Club ♥
taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) 7d07lv7x25mz6vz3egrg
taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) 7d07lv7x25mz6vz3egrg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♪ 11 Şubat 1992 ~ ♥

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

taylorla röpörtaj (new moon hakkında)

4 posters
YazarMesaj
LLy Lautner

LLy Lautner

Yorum Puanı : 6
Rep Puanı : 0

taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) Empty
MesajKonu: taylorla röpörtaj (new moon hakkında)   taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 11:24 am

Bir filmin en mükemmel erkek oyuncusu olmak hiç kolay değil ve kendi yaşıtları arasında her genç kızın kolayca tanıyabildiği 17 yaşındaki Taylor Lautner, aldığı dersler ve sabrıyla bununla başa çıkıyor. Bu yüzden , bizler ve birçok gazeteci “The Twilight Saga: New Moon” setini mayıs ayında ziyaret ettik.

Lautner , yüksek derecede antipati toplayan film hakkında konuşmak için onun boş vaktinde Vancouver setine yaptığımız gezi sırasında oldukça kibardı. Stephenie Meyer’ın kitaplarında gösterişli fiziksel özelliğiyle tanınan karakter olan Jacob Black’i oynamak için ne kadar çalıştığı ve ne kadar kas yaptığını belgelere dayanarak size sunuyoruz.

Lautner birkaç röpörtajında yaptığı idmanlardan , “Eclipse” yönetmeni David Slade ile ilk karşılaşmasından ve Bellaya duyduğu karşılıksız aşkı oynamanın ne kadar kötü hissettirdiğinden detaylarıyla bahsetmişti.

(Oh, bu durumda hiç şüphe olmaksızın bu yazar Lautner’a “New Moon” setinde ne sıklıkla gömleksiz zaman geçirdiğini sormamış.)

Q: Bugün akrobasi hareketlerinden yaptın mı ?

Geçenlerde yaptım , evet. En klas olan şey ise , bana kendi akrobasi hareketlerimi yapmam için fazlasıyla izin veriyorlar. Tüm bu motosiklet sürme çalışmalarını yapmalıyım , aslında size bahsetmeyeceğim oldukça klas olan bu film için yapmalıyım, çünkü görmek için beklemenizi istiyorum. Ama evet, akrobasi hareketleri bu zamana kadar olan en favori kısmımdı.

Q: Akrobasi hareketlerine hazır olmak için yaptığın fiziksel hazırlıklar nelerdir?

Hmm, kilo almak zorundaydım (Gülmeler). ‘Twilight’ filmindeyken , Jacob’ın karakterinin sadece duygusal ve beyinsel olarak değil ayrıca fiziksel olarak ta değişime uğrayacağını biliyordum, bu yüzden ‘Twilight’ filminden sonraki gün spora başladım , çok yemek yedim-iyi yemekler- ve kilo almaya çalıştım. Ve şimdi 30 pounds ağırlıkta olarak buradayım !

Q: Olacağını düşündüğünden kolay mıydı yoksa zor muydu ?Doğrusu jimnastik işine gömülmek ve idman yapma süreci basitti , ama yemek işi zordu. Yemek yemek zorundaydım ve herkes ‘Dalga mı geçiyorsun? Bu şekilde yemek yemeyi istiyorum!’ der gibiydi , ve ben 2 saatte bir birşeyler yemek zorundaydım. Bu noktada , antrenörüm ‘Ağzına herhangi bir şey koy. McDonalds’a git ve alabildiğin kadarıyla en büyük karışımı al , sana sadece kalori yüklemesi yapmam lazım’ dedi. Çünkü , o zaman benim vücut ağırlığım sadece %7.5 civarlarındaydı.

Q: Halen Michael Phillips’in diyetini uyguluyor musun ?
Evet ! Ciddi bir şekilde hem de. Uyanacağım ve antrenörüm bana “ 6 yumurta beyazına , jambona , tosta ve… ihtiyacın var” diyecek. Bu böyle devam eder. Özellikle her 2 saatte bir yemek yeme kısmı öyle zordu ki anlatamam.

Q: Kurt adam sahnelerin için öğrenmek zorunda olduğun yeni hareketlerden biraz bahsedebilir misin ?
Hımm, Kurt adamlarla ilgili hiçbir şey öğrenmedim ama biraz motosiklet kullanma alıştırmaları yaptım, çünkü daha önce hiç böyle bir şeyi kullanmamıştım. Bu yüzden birkaç ders aldım, beni motosiklet’ten fırlattıklarında ölmedim. Jacob’ın fiziksel özelliğiyle ilgili en büyük şey , değişim öncesinde beceriksiz olmasıydı , kendi ayaklarına takılıp düşerdi , küçük bir çocuktu. Sonra değişir değişmez ,birden atik ve becerikli oldu. Bu yüzden belirli hareketler ya da yapmak zorunda olduğum özel şeyler yok , bunlar sadece yürümek kadar kolay olabilen , varlığından daha fazlası olmak zorunda olan ortaklaşa yaptığım hareketlerin hepsi , kesinlikle öncekilerden daha kolay.

Q: Hangi aşamada olduğunu görebilecek miyiz ?

Umm… evet ! Görebileceksiniz. Görmek için beklemek zorundasınız ,ama kesinlikle çok mükemmel olacak.

Q: Zamanının yüzde kaçını üzerinde gömleğin olmadan geçirdiğini söyleyebilecek misin ?
Kitaptakinin aynısını söyleyebilirim. Size özel bir yüzde söyleyemeyeceğim , ama bu seri ve filmler hakkındaki en müthiş şey , kitapla başa baş gitmemiz. Eğer kitapları okuduysanız , filmlerin kitaplara ne kadar benzediğini görürsünüz.

Q: Uzak Doğu Savaş Sanatları konusunda ki hünerlerini çok fazla kullanıyor musun ?
Hayır- Jacob uzak doğu sanatları yapamaz. Çevikliğin yardımıyla , evet : yardım eder sanırım, ama Jacob’ın ortaya çıkıp vampirlere karşı kung fu kullanması biçimiyle değil. [Gülmeler]

Q: Değişimden sonra senin karakterin gibi görünen bir sanat türü ürün gördün mü ?
Baştan savma birkaç şey. Tam olarak eskiz gibilerdi , detaylı bir şey yoktu. Çabuk bir dönüş olsa da bu tüm zaman boyunca beklemeyi içine çekecek. Mayısın sonunda burada ki işimizi bitiriyoruz ve film Kasımın sonunda yayınlanacak. Bu 2 ay arası kesinlikle zor olacak , çünkü her şeyin neye benzeyeceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Q: Jacob’ın Kurt adam sahnelerinde gözlerini senin üzerinde tutacaklarını söylediler.
Buna inanıyorum , çünkü Bella, tüm kitap boyunca , kurt adamların yüzlerini araştırmaya başladığında , Jacob’ın gözlerini görür.

Q: Bu o sahnenin resmini çekmek için senin CG ile extra zaman geçireceğin anlamına mı geliyor ?

Bilmiyorum. Bunun gözlerimin resmimi çekip kurtlara kopyalamak kadar kolay olacağını düşünüyorum. Vücut taraması yaptırdım, kullanacakları şey tam olarak bu muydu ? Anlaşıldı.

Q: Eclipse ve New Moon arasında herhangi bir şey yapmak için zamanın var mıydı yoksa sadece mola mı veriyorsun ?Doğrusunu söylemek gerekirse emin değilim. Hala buradayken , olabildiğince ‘New Moon’ a odaklanmak istiyorum. Hiçbir şey kesin değil.

Q: ‘Eclipse’ için daha fazla hacmini geliştirmeyi ve kilo almayı deneyecek misin ?Evet. Jacob seri boyuncu sürekli büyüyor, bu da demek oluyor ki , bu filmi yapsam da yapmasam da az da olsa kilo almak zorunda kalacağım.

Q: Şu anda hedeflediğin bir kilo var mı ?
Başka bir şey deneyeceğim…diğer bir vücut hareketini deneyeceğim. Ne yapabileceğimi göreceğiz, ama çok çalışacağım.

Q: Ne sıklıkla spor salonuna gidersin ?Haftada 5 gün civarı. Bu noktada, aşırı kilo aldığımı fark ettim ve sonra dramatik bir şekilde kilo vermeye başladım. Neler oluyor ? Neden aldığım kiloları geri veriyorum? şeklindeydim. Bunun nedeni aşırı çalışmamdı. Yedi gün boyunca spor salonuna gittim, mola günüm bile yoktu. 2.5 saat boyunca spor salonunda çalışıyordum ve aldığımdan daha fazla kalori yakıyordum. Bu benim en büyük problemimdi. Bu yüzden , spor salonunda kaldığım süreyi azalttım ve haftada 7 gün 4 ya da 5 gün gitmeye karar verdim.

Q: Söylentilere göre bunlar Rob’un 1. filmdeki tecrübelerine çok benziyor.
Oh, gerçekten mi ? Pek aşina değilim.

Q: Bunlar senin saçların değil mi ?
Hayır, kesinlikle değil ! Uzun saç tam olarak peruk . Birkaç gün önce taktım; bu gerçekten ilginçti. Tüm ekip beni alkışladı, ve gerçekten mutlu oldum. ‘Bunu tutmak istiyor musun ?’ der gibilerdi ve bende ‘Eğer onu bana verirseniz, muhtemelen yakacağım’ şeklindeydim.

Q: Twilight ve New Moon çekimleri arasındaki en büyük fark oldu mu ?

Bu zaman çerçevesi içinde ne yaptığımızı biliyoruz. Kastettiğim şu ki , birinci filmde , gerçekten büyük bir şey yaptığımızı bilmiyorduk, bildiğimiz tek şey hepimizin seriye aşık olduğuydu ve muhteşem bir film yapmak istediğimizdi. Ama tüm tüm insanların seriye aşık olacağını ve bu kadar büyük olacağını tahmin etmemiştik. Şimdi üstümüzdeki baskıyla ‘New Moon’ u çekiyoruz ama arkamızdaki baskıyı itmeyi ve bunu düşünmemeye çalışıyoruz. Yapmaya ihtiyacımız olan şeye yoğunlaşıyoruz.

Q: Catherine Hardwicke ve Chris Weitz ile çalışmak arasındaki fark nedir ?
Farklı şekillerde ikisi de çok yetenekliler. Chris ‘in set ortamında sakin olmasını seviyorum ve filmi yaparken eğlenceli olmasını sağlıyor. Ve sonra oturup bu zamana kadar ki yapılmış olan şeylere baktığında, sonuçlar mükemmel görünüyor. Görmek için sabırsızlanıyorum. Sadece oturuyorsun ve neler döndüğüne bakıyorsun . ‘Filmi yaparken nasıl bu kadar rahat ve mutluyuz?’ diyorsun . Bu sana bir şekilde geri dönüyor. Aynı zamanda , Catherine’le yaptığımız konuşmalar bizimle alakalı iyi şeyler. Chris’le de öyle. İkisi de yetenekli yönetmenlerden , ve bana ikisiyle de çalışma fırsatı verildiği için çok mutluyum.

Q: Hiç David Slade’le tanışma şansı yakaladın mı ? Sete geldi ya da herhangi bir kimseyle tanıştı mı ?
Evet , geldi. Akrobasi provamın tam ortasındaydım ve yapımcılarımızdan biri olan Wyck’le birlikte ortaya çıktı ve Wyck ‘Hey , bu David’ dedi. O sırada , daha film için sözleşme imzalamamıştı ve benim onun kim olduğu hakkında bir fikrim yoktu.Bir süre sonra aniden kameramanın ellerini yüzüme doğru kaldırdı; ‘Evet ,bu açıdan daha iyi görünüyor’ dedi. Orada sadece oturdum ve ‘ O ne yapıyor ?’ dedim. Sonunda , o bunları yaparken , Wyck “Onun kim olduğunu size söylemeliyim . Bu David Slade. Muhtemelen Eclipse’i o yönetecek. “ dedi. “Oh , dalga geçiyorsun” dedim.

Q: Eğer daha güçlü kurt adam olarak Jacob’ı tasarlayabilseydin , ne olurdu ?
Oh , adamım, bu zor bir soru. Imm…Edward’ın güçlerinden birini çalmak isterdim ,çünkü onları seviyorum. Ama sonra bunu söylediğim için Jacob’a zarar veriyormuşum gibi hissettim. (Gülmeler)

Q: Edward’ın güçlerinden hangisini almak istiyorsun ?Hımm, parlak olmak istemiyorum. Kesinlikle, parlak olmak istemiyorum. Biz [kurtlar] zihinleri okuyabiliyoruz, değil mi ? Sadece birbirimizinkini , diğerlerininkini değil. Tamam, Bella’nın zihnini okumayı isterdim.

Q: Bir Wolf Pack grubuna dahil olduğun için mutlu musun ? Artık sadece onlardan biri değilsin.
Evet, bu eğlenceli. Onlar çok eğlenceli , çok fazla enerjileri var ve onlarla gezmek oldukça güzel. Gelebildikleri ve bizimle eğlendikleri için gerçekten çok memnunum.

Q: Jacob ve Paul arasında geçen dövüş sahnesi hakkında birçok konuşma var…
En üzüldüğüm nokta bu benle olmayacak. CGI kurduyla olacak. Ama eminim mükemmel görünecek.

Q:Sahneye yansıtmak zorunda olduğun tüm bu ilişkileri nasıl geliştirdin ?

Burada olduklarında beraber takıldık. Yemeğe gittik , birkaç film izledik. Hepimiz iyi anlaşıyoruz, bunu filmde de göreceğini düşünüyorum. Eğlenceli ve anlaşması kolay olan insanlar.

Q: Şu anda hepiniz BFF misiniz ?BFF miyiz bilmiyorum. Ama arkadaşız.

Q: Film çekimlerini tamamladın mı yoksa daha çok var mı ?
Bakalım. Neredeyse bitirdik. Kalan son 2 haftamız ve birkaç sahnemiz var. Üzücü , ama doğru. Tekrar döneceğiz.

Q: Bu zamana kadar filmdeki favori sahnen neydi ?
Um… Söylemiştim, çektiğim birkaç klas sahne var, çünkü gerçekten inandırıcı olarak oynadım ve dağılma parçasını sevdim. ‘Dağılma sahnesi’ olarak isim verdik. Değişimden sonra Jacob’ın Bellayı ilk kez gördüğü sahne. Jacob’ın evine gidiyor ve onun saç kesimini görüyor , o farklı, neler oluyor..? Ve ona ‘ Biz arkadaş olmamalıyız’ diyor. Gerçekten duygusal bir sahne.

Q: ‘New Moon’ da Jacob’ın dengesiz biri olduğunu göz önüne alarak- Bellanın duygularıyla oynamak- seni hiç kötü hissettiriyor mu ?
Hiç de kötü hissetmedim ; Kendime üzüldüm !(Gülmeler) Hayır, kitabı okurken , Jacob’ın karakterine çok üzüldüm. Ama şimdi onunla yaşıyorum , en kötüsünü hissediyorum. Bella Jacob’la oynuyor! İki erkek arasında kalmasını umursamıyorum , Jacob için gerçekten çok üzülüyorum , çünkü Bella onun kafasını karıştırdı ; önce , Jacob’ı öpmek isteyecek , sonra , onu Edward’a sepetleyecek. Dediğim şu ki , evet, Bella’nın geleceği yeri anlıyorum ve bu hepsi için berbat bir durum. Ama Jacob için gerçekten kendimi kötü hissediyorum.

Q:Birçok hayran Eclipse’de sonunda Jacob ve Bella’nın öpüştüğü sahneyi dört gözle bekliyor.Evet, ben de Very Happy .

~lovebug~
S.Mod

S.Mod
~lovebug~

Yorum Puanı : 2650
Rep Puanı : 16

MesajKonu: Geri: taylorla röpörtaj (new moon hakkında)   taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) Icon_minitimeCuma Tem. 23, 2010 11:48 am

hmm saol cnım p.için Smile
gamze02

Yorum Puanı : 16
Rep Puanı : 0

MesajKonu: Geri: taylorla röpörtaj (new moon hakkında)   taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 5:34 am

evet paylaşım için sağol.
JacoBetül

JacoBetül

Yorum Puanı : 636
Rep Puanı : 10

MesajKonu: Geri: taylorla röpörtaj (new moon hakkında)   taylorla  röpörtaj  (new moon hakkında) Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 11:34 am

P.için saol cnm Smile

taylorla röpörtaj (new moon hakkında)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Taylor , Taylorla gerçekten aşk yaşıyor mu?
» Taylor Hakkında İnanılmaz Gerçek.
» TayLor hakkında bLmediğnizi tahmin ettğim 10 Şey !
» Maria Bello'nun "Abduction"dan Önce Taylor'ın Kim Olduğu Hakkında Fikri Yoktu