♥ Taylor Lautner Fan Club ♥
Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler. 7d07lv7x25mz6vz3egrg
Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler. 7d07lv7x25mz6vz3egrg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♪ 11 Şubat 1992 ~ ♥

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler.

YazarMesaj
#Ladybird.*
Co.Admin

Co.Admin
#Ladybird.*

Yorum Puanı : 4489
Rep Puanı : 48

Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler. Empty
MesajKonu: Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler.   Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler. Icon_minitimePaz Tem. 18, 2010 5:48 am

TEKİR

...Bir iki tombul tekir Camdan
bakar Başına takar Hop hop, altın top

MISTIK

Mustafa, Mıstık,Arabaya
kıstık,Üç mum yaktık,Seyrine baktık.

LEYLEK

Leylek leylek havada,Yumurtası tavada,Gel bizim hayata,Hayat kapısı kitli,Leyleğin başı bitli.

KUZU

Kuzu kuzu me Bin tepeme Haydi gidelim Ayşe teyzeme.

YAĞMUR

Yağ yağ yağmur,Teknede hamur,Bahçede çamur,Ver Allah’ım ver,Sicim gibi yağmur.

KARGA

Karga karga “gak” dedi,“Çık şu dala bak” dedi,Karga seni tutarım,Kanadını yolarım.

PORTAKAL

Portakalı soydum,Başucuma koydum.Ben bir yalan uydurdum,Duma duma dum.Duma duma dum.Öğretmeni kandırdım,Kandırdım.

OYUN

Oooo…..İğne battı,Canımı yaktı,Tombul kuş Arabaya koş.Arabanın tekeri,İstanbul’un şekeri.Hop Hop altın top,Bundan başka oyun yok.

HANIM KIZI

Çan çan çikolata,Hani bize limonata?Limonata bitti,Hanım kızı gitti.Nereye gitti?İstanbul’a
gitti.İstanbul’da ne yapacak?Terlik pabuç alacak.Terliği pabucu ne yapacak?Düğünlerde,Şıngır mıngır oynayacak.

KEÇİLER

Ayşe Hanımın keçileri,Hop hop hopluyor,Arpa, saman istiyor,Arpa, saman yok,Kilimcide
çok.Kilimci kilim dokur,İçinde bülbül okur.İki kardeşim olsa,Biri ay, biri yıldız,Biri oğlan, biri kız,Hop çikolata çikolata,Akşam yedim salata,Seni gidi kerata.

SINIFLAR

Mini mini birler,Çalışkandır ikiler,Mavi gözlü üçler,Dayak yiyen dörtler,Misafirdir beşler,Altılar, altınımı çaldılar,Yediler, yemeğimi yediler,Sekizler, semizdirler,Dokuzlar, doktor oldu,Onlar bizi okuttu.

EBE

Ebe ebe gel bize Uzaktan vur elimize Eğer
vuramazsan Ebesin ebe Bir, iki, üç, dört, beş, altı, yedi,Bunu sana kim dedi?Diyen dedi on yediYağlı böreği kim yedi?

TAVUK

Pazara gidelim,Bir tavuk alalım,Pazara gidip,Bir tavuk alıp ne yapalım?Gıt gıdak diyelim.Happur Huppur,Happur, huppur yiyelim.

Bir iki üçSöylemesi güçSana verdim bir elma Adını koydum Fatma Hop hop hop Bir büyük altın top

DEDE

Altı kere altı otuz altı Dedemin sakalı yolda kaldı Sakalını aldı dereye attı Dedem sakalsız kaldı

EV

Evli evine Köylü köyüne Evi olmayan Sıçan deliğine

İĞNE

Ooooo İğne iplikDerme diplik Çelik çubuk Sen çık.

NACAK

Nacak sapına İki kes Bir sana Biri de bana

HEDİYE

Kızın adı Hediye Ekmek vermez kediye Kedi gider Kadıya Kadının kapısı kitli Hediyenin başı bitli

EL EL EPENEK

El el epenek Elden düşen kepenek Kepeneğin yarısı Keloğlan’ın karısı

KARNIM AÇ

Karnım aç Karnına kapak aç Değirmene kaç Değirmenin kapısı kitli Heybaşı bitli

DEĞİRMEN

Değirmene girdi köpek Değirmenci vurdu kötek Geldi yedi köpek Hem kötek Hem yedi köpek

ALİ DAYI

Ali dayının keçileri Kıyır kıyır kişniyor Arpa saman istiyor Arpa saman yok Kilimcide çok Kilimci kilim dokur

ÇARŞI

Çarşıya gittim Eve geldim hanım
yok Bebek ağlar beşik yok Çorba taşar kaşık yok Ali baba öldü tabut yok

HAKKI

Hakkı hakkının hakkını yemiş.Hakkı Hakkı’dan hakkını istemiş.Hakkı Hakkıya hakkını
vermeyince Hakkı da Hakkı’nın hakkından gelmiş.

HASAN

Hasan Hasan Helvaya basan Kapıyı kıran Kızı kaçıran

KÜÇÜK DOSTUM

Küçük dostum gelsene Ellerini versene Ellerimizle şap şap Ayaklarımızla rap rap Bir şöyle, bir böyle Dans edelim seninle.

ELLERİM PARMAKLARIM

Sağ elimde beş parmak,Sol elimde beş
parmak Say bak, say bak, say bak.Hepsi eder on parmak.Sen de istersen saymak Say bak, say bak, say bak.Hepsi eder on parmak.

ALİ

Ali baksa dum dum Sakalına
kondum Beş para buldum Cebime koydum

KUZU

Kuzu kuzu mee Bin tepeme Haydi gidelim Hacı dedeme Hacı dedem hasta Mendili bohça Kendisi hoca

KOMŞU, KOMŞU

-Komşu, komşu !-Hu,
hu!-Oğlun geldi mi?-Geldi-Ne getirdi?-İnci, boncuk.-Kime, kime?-Sana, bana.-Başka kime?-Kara kediye-Kara kedi Nerede?-Ağaca çıktı-Ağaç nerede?-Balta kesti-Balta nerede?-Suya düştü.-Su nerede?-İnek içti.-İnek nerede?-Dağa kaçtı.-Dağ nerede?-Yandı, bitti kül oldu

TAVŞAN

Kapıdan tavşan geçti mi?Geçti Tuttun u?Tuttum Kestin mi?Kestim Tuzladım mı?Tuzladım Pişirdin mi?Pişirdim Bana ayırdın mı?Ayırdım Hangi dolaba koydun?Çık çık dolaba koydum Haydi, al getir Getiremem Neden getiremezsin?Kara kediler yemiş.Vay vay, miyav

NEREDEN GELİRSİN?

Nerden gelirsin?Zikzak kalesinden.Ne gezersin?Açlık belasından.Nerde yattın?Beyin konağında.Altına ne serdiler?Perde.Desene kupkuru yerde.Bıyıkların neden yağ oldu?Bıldırcın eti yedim.Bıldırcın yağlı
mıydı?Gökte uçarken gördüm.Saçların neden ağardı?Değirmenden geldim.Değirmen dönüyor mu?Zımbırtısını duydum.Ayakların neden
ıslandı?Çaydan geçtim.Çay derin miydi?Köprüyü dolaştım,İşte geldim sana ulaştım.

CAM

Bir camİki cam Üç cam Dört cam Beş cam Altı cam Yedi cam Sekiz cam Dokuz cam On cam Bu
da benim amcam.Eveleme develeme Evvel altı elma yedi Seren sekiz serçe dokuz Tarmanın topu kara A devenin çatı kara

EBE

Ebe ebe nerede Su doldurur derede Dere boyu çalılık Derede olur balık Şu ebe de ne alık Oltamı
attım,Balığı tuttum.Balık suya dalamaz,Ebe beni bulamaz.Bir, iki, üç, dört, beş, altı, yedi Bunu kim dedi,Diyen dedi on yedi,Yağlı böreği kim yedi?

ELLERİM

Ellerim tombik tombik,Kirlenince çok komik Kirli eller sevilmez Güzelliği görülmez Dişlerim bakım ister Hele saçlar, hele saçlar Uzayınca tırnaklar Kirlenince
kulaklar Bize pis derler, pis derler

Çocukların oyunlarda söylediği tekerlemeler.
1 sayfadaki 1 sayfası